::: فایل صوتی :::

جهت دانلود فایل صوتی مربوط به این بخش، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

دانلود فایل صوتی درس 11 بخش 12

::: ترجمه :::

12) خوانداری:

شما قصد دارید که در روز تولدتان چه کاری انجام دهید؟

مقاله را پیمایش کنید. هر شخصی قرار است که چند ساله شود؟

اِلینا بواِنِوِنتورا

مادرید

"بیست و یکمین روز تولد من شنبه است، و من قصد دارم که با تعدادی از دوستان بیرون بروم. برای آرزو کردن یک روز تولد شاد و مبارک برای من، آنها قصد دارند که گوشم را 21 مرتبه بکشند - یک مرتبه برای هر سال. یک رسم قدیمی است. برخی از مردم تنها یک مرتبه گوش را می کشند، اما دوستان من خیلی سنتی هستند!"

کا - مِی شی

تایپه

"فردا شانزدهمین روز تولد من است. یک روز تولد ویژه است، بنابراین ما قصد داریم که یک مراسم (تشریفات) خانوادگی داشته باشیم. من احتمالا مقداری پول در پاکت نامه های "خوشبختی (خوش شانسی)" از بستگانم خواهم گرفت. مادرم قصد دارد که رشته فرنگی (ماکارونی) بپزد - رشته فرنگی (ماکارونی) - رشته فرنگی (ماکارونی) برای یک طول عمر (طولانی شدن عمر) هستند."

آقا و خانم آاُکی

کیوتو

"شوهرم فردا قرار است که 60 ساله شود. در ژاپن، شصتمین روز تولد کانرِکی نامیده می شود - شروع یک زندگی تازه است. رنگ قرمز بیانگر (نماد) یک زندگی تازه است، بنابراین بچه ها اغلب یک چیز قرمز را به عنوان یک هدیه می دهند. بچه های ما قصد دارند که چه چیزی به او هدیه دهند؟ یک کلاه قرمز و جلیقه!"

فیلیپ ژولی

پاریس

"من قرار است که هفته آینده 30 ساله شوم، بنابراین من قصد دارم که سه تا از دوستان خیلی خوب را بیرون به شام دعوت کنم. در فرانسه، هنگامی که شما یک روز تولد دارید، شما اغلب، مردم را بیرون دعوت می کنید. در برخی کشورها، من اطلاع دارم که برعکس است - مردم شما را بیرون می برند."

اِلِینا بواِنِوِنتورا: 21

کا - مِی شی: 16

آقای آاُکی: 60

فیلیپ ژولی: 30

A) مقاله را بخوانید. سپس این جملات را تصحیح کنید.

1. برای جشن گرفتن روز تولدش، اِلِینا قصد دارد که گوش های دوستانش را بکشد.

برای جشن گرفتن روز تولدش، دوستان اِلِینا قصد دارند که گوش های او را بکشند.

2. کا - مِی قصد دارد که مقداری رشته فرنگی (ماکارونی) در روز تولدش بپزد.

مادر کا - مِی قصد دارد که مقداری رشته فرنگی (ماکارونی) در روز تولدش بپزد.

3. در روز تولدش، آقای آاُکی قرار است که یک چیز قرمز بخرد.

در روز تولدش، آقای آاُکی قرار است که یک چیز قرمز بگیرد.

4. دوستان فیلیپ قصد دارند که در روز تولدش او را بیرون به شام ببرند.

فیلیپ قصد دارد که در روز تولدش دوستانش را بیرون به شام ببرد.

B) کار گروهی: مردم معمولا چگونه روزهای تولد را در کشور شما جشن می گیرند؟ آیا شما برنامه ای برای روز تولد بعدی تان دارید؟ روز تولد یک دوست یا یک عضو خانواده چطور؟ شما قصد دارید که چه کاری انجام دهید؟ به همکلاسی هایتان بگویید.

::: نکات مهم :::

<در حال تکمیل> <لطفا دوباره مراجعه فرمایید.>

پایگاه علمی آموزشی اِی جی فی 3 تولد ,clickyab ,بیرون ,فرنگی ,رشته ,ماکارونی ,رشته فرنگی ,فرنگی ماکارونی ,فایل صوتی ,آقای آاُکی ,مقداری رشته ,رشته فرنگی ماکارونی ,کاری انجام دهید؟ منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

مرجع فیلم و سریال آموزشگاه آزاد سینمایی رها تب و تاب (تحصیل) تخفیفان مشهد چت ، مشتی چت ، چت روم مشهد